Україна посіла 9-те місце в світі за кількістю виробленого сміття на одну людину

Світ потопає у смітті. За даними Світового банку, рівень вироблення відходів тільки зростає. Завдяки зростанню чисельності населення та росту міських територій очікується зростання обсягів виробництва сміття – за деякими оцінками, на 70% до 2050 року у порівнянні з 2016-м, пише USA Today.

Щоб визначити країни, чиї мешканці виробляють найбільше відходів, було використано дані глобальної бази даних Світового банку, що востаннє оновлювалася у вересні 2018 року. Підраховувалися для кожної країни метричні тонни (або тонни) відходів в останній рік, зокрема спеціальні категорії сільськогосподарських відходів, відходи будівництва, небезпечні, промислові, медичні відходи, а також загальні муніципальні тверді відходи.

За версією агентства 24/7 Wall Street, найбільше сміття на одного мешканця виробляється в Канаді – близько 36 тонн. За 2017 рік країна виробила 1,3 мільярда тонн сміття, більшість з якого – промислові відходи від переробки нафти, хімічного виробництва і обробки металу. На другому місці Болгарія – 26,7 тонни на людину, а замикають трійку країн-лідерів США – 26 тонн на людину. Також у топ-10 країн з найбільшою кількістю сміття входять: Естонія (23,5 тонни сміття на людину), Фінляндія – (16,6 т), Вірменія – (16,3 т), Швеція (16,2 т), Люксембург (11,8 т), Україна (10,6 т), Сербія (8,9 т).  

«Україна, як одна з найбільших постачальників зброї у світі, виробляє трохи більше 474 млн. тонн відходів на рік, з яких 448 млн. тонн є небезпечними відходами. Жодна з інших 105 країн не виробляє стільки таких відходів. Уряд визнав поводження з небезпечними відходами як найбільш актуальне і найважливіше питання, яке необхідно вирішити у сфері поводження з відходами в цілому. Відсутність фінансування було визначено основною причиною відсутності ініціатив у цій сфері».

В Україні переробляється лише 3,2% відходів. Більша частина з 26 мільйонів метричних тонн відходів в Україні є ТПВ та сільськогосподарськими відходами, включаючи сміття, вироблене в господарствах, та відходи добрив та пестицидів з полів.

У дослідженні зазначається, що утилізація твердих побутових відходів, що утворюються в компаніях, будівлях, установах, малих підприємствах, будинках і дворах, часто становить менше 5% від загального обсягу відходів, вироблених в країнах. Від 30% до 35% загальної кількості утворених відходів у більшості розвинених країн пов'язано з діяльністю будівельного сектору, наприклад, будівництвом, реконструкцією та процесами знесення, згідно з офіційними статистичними даними ЄС. У багатьох країнах будівельна індустрія часто є найбільшим винуватцем, генеруючи більше 90% від загального обсягу відходів, вироблених в країні. Китай є помітним винятком, де більше половини відходів є сільськогосподарськими або промисловими

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: