Україна підсіла на дешеву російську енергію

Напередодні свят Україна, яка відчуває гострий дефіцит енергоресурсів, домовилась про пільгові поставки електроенергії з енергоринку Росії. 

Згідно з укладеним сторонами контрактом, перетікання електроенергії з російської території обсягом 1,4 Гвт почалося о 12.00 годині ночі 29 грудня. Після довготривалих знеструмлень Криму ВАТ "Інтер РАО" запропонувало "Укрінтеренерго" укласти пряму угоду про поставки енергії  в Україну за внутрішньоросійськими цінами. Таким чином, Київ буде платити Москві за 1 МВт близько 688 гривень. Для порівняння: в грудні 1 МВт на українському енергоринку коштував 941 гривень.

Уряд також домовляється про імпорт електроенергії з Молдавської ГРЕС в обсязі 400-600 МВт/год за ціною 5,8 центи за кВт/годину. Контракт, обіцяє уряд, повинен ось-ось з’явитись. Ці поставки врятували б Одесу від масових відключень.   

Україна отримала довгоочікувані потужності, перебуваючи на межі енергетичного колапсу. Через мінусову температуру повітря навантаження на атомні електростанції зросло – і, як результат, позапланово відключився енергоблок №6 на Запорізькій атомній станції. Спрацював захист від внутрішніх пошкоджень генератора. Наразі реакторна установка працює на 40% потужності. З 26 по 31 грудня перебуває на поточному ремонті другий енергоблок Південноукраїнської АЕС, третій - відключили ще раніше. 27 грудня Україна навіть повністю припинила експорт електроенергії в Молдову, який до сих пір здійснювався компанією "ДТЕК Східенерго".  

Тим часом, не знайшла ніякого підтвердження заява української влади про ввіз в країну вугілля з РФ – омріяні 50 тисяч на добу поки не відчуваються. В українській підземці залишилось, станом на 26 грудня, 11,889 млрд кубометрів газу - з початку опалювального сезону країна спалила понад 5 млрд кубометрів блакитного палива. 

Тим не менш, перед енергосистемою України поставлено завдання повноцінно – без жодних знеструмлень - відпрацювати свята: Новий рік та Різдво. Як результат, кризовий стан в енергетиці тимчасово відміняється.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка