Україна не витримує лімітів споживання газу

Майже всі області України, за виключенням Луганської, Закарпатської та Житомирської,  перевищили встановлені ліміти споживання природного газу на 4-76%.

Про це свідчить офіційний грудневий звіт НАК «Нафтогаз України», який має стати регулярним у опалювальний сезон 2014-2015 років.

naftogaz_0.jpg

З 1 по 20 грудня плану економії газу особливо не дотримувались Рівненська(+76%), Тернопільська(70%) і Черкаська області(66%), Житомирська область спожила відведені їй обсяги блакитного палива, Луганська, охоплена АТО, зменшила їх на 45% і тільки Закарпатська область скоротила споживання цього енергоресурсу на 20%.   


Обмеження, які були встановлені Кабміном на рівні 70-90% від фактичного обсягу використання блакитного палива за відповідний місяць минулого року, сьогодні не витримують теплокомуненерго, які на 80% забезпечують населення гарячою водою і теплом, та промисловість. Згідно з даними, з 1 по 20 грудня промислові споживачі спалили 920,4 млн кубометрів газу, що більше від запланованого на 31%, в той же час ТКЕ витратили 930,2 млн кубометрів газу, не вписавшись у план на 27%. Примітно, що населення у грудні зменшило використання газу на 17% - до 1,5 млрд куб. м. 

В умовах гострого дефіциту російського газу промисловість і теплогенеруючі підприємства все ж не змогли скоротити його використання на 30%. На жаль, чуда не сталося. Тим часом на українському енергоринку склалась надскладна ситуація, яка сягне катастрофічного рівня, якщо в Україну прийде справжня зима. 

Питання пропуску близько тисячі вагонів з вугіллям через українсько-російський кордон досі не вирішене. Невизначеність панує і щодо імпорту в Україну електроенергії з сусідніх країн. Ось уже два тижні уряд декларує, що домовленості є, але вони не оформлені юридично. Про поставки електричної енергії українська сторона веде переговори не тільки з Росією, а й з Білоруссю та Молдовою.  


Сьогодні Україна живе у режимі аварійних та віялових знеструмлень, які в будь-який час можуть стати масовими. Вже зараз наша країна щодня відчуває дефіцит потужностей електроенергії в межах 2,5-3,5 гВт в залежності від температури повітря. З настанням морозів цей показник може значно збільшитись – і ситуація вийде з-під контролю. Поки ж обленерго намагаються коригувати графіки знеструмлень, виключаючи з них соціально значущі об`єкти, та попереджаючи промпідприємства та населення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка