"Україна не вигрібна яма для брудних виробництв Данії" - активісти

Під посольством Данії в Києві 5 червня у Всесвітній день захисту довкілля екологи та зоозахисники протестували проти переміщення виробництва хутра з країн ЄС в Україну.

Кілька десятків активістів вийшли на акцію протесту з гаслами "Так сталим інвестиціям, ні брудному хутровому виробництву", "Україна не вигрібна яма для брудних виробництв Данії" в реакцію на повідомлення про намір інвестора з Данії відкрити хутрове виробництво в Україні. Активісти наголосили, що існує загроза масового переміщення хутрових ферм в Україну через слабку систему екологічного контролю, в той час коли країни ЄС забороняють такі виробництва, піклуючись про захист довкілля і прав тварин.

"У країнах Європейського союзу триває процес законодавчої заборони виробництва хутра як жорстокої та шкідливої для довкілля галузі. Це загрожує переміщенням небезпечних хутрових ферм в Україну через слабку систему еко-контролю в нашій державі. І цей процес вже розпочався", - наголосив один з організаторів акції Павло Вишебаба, координатор громадської кампанії ХутроOFF.

Бізнесмен із Данії Ханс Олесен 30 травня оголосив про намір побудувати масштабну хутрову ферму на 10 тисяч маточних голів норки у Житомирській області. Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підтримав такі наміри і підписав з бізнесменом меморандум про співпрацю.


"Відкриття хутрового бізнесу в Україні не зустрічають з караваєм. Навпаки: Україна усвідомлює його шкоду для довкілля і заборона на цей брудний бізнес – питання часу. Переносити його в Україну не доцільно!", - сказав Павло Вишебаба.

Активісти також повідомили про ще одну акцію протесту в Житомирі, яка відбудеться з ініціативи організації UAnaimals.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка