Україна не хоче отримувати звинувачення в крадіжках газу

Питання постачання газу з Росії до Європи все більше турбує Європейський Союз. Тому їхні експерти слідкують за змінами, котрі відбуваються у газових стосунках між Україною та Росією. Відмічають експерти, що йде розвиток процесів, котрі повинні позитивно вплинути на прозорість постачання газу в Європу. 

Україна хоче перенести пункти доставки газу з кордону України з Європою на кордон з Росією. Там повинні бути прилади обліку і повинні працювати закордонні спеціалісти для нагляду за процесом обліку.


Не є цей процес чисто технічним – перенесення точки обліку газу. Цей процес дозволить позбавити Москву ставити постійні звинувачення Україні. Йдеться про контроль доставки газу через територію України, котрий постачається на замовлення країн Європейського Союзу. Неодноразово Москва звинувачувала Україну у самовільному відборі газу з «труби». Ці звинувачення (непідтверджені і недоведені) на адресу України вже приводили до припинення поставок газу в Європу.

Встановлення пунктів обліку газу на кордоні з Росією дасть можливість точного обліку кількості газу, котрий прийшов з Росії. Тоді можна буде оцінювати чи є відбір газу під час його транспортування територією України.

Точний облік газу в Україні потрібен і для того, щоб оцінити проблеми із енергоефективними способами використання газу. Без обліку цього процесу виникають значні можливості для зловживань і отримання незаконних прибутків.


Другим питанням, котре буде вирішено, дати чітку оцінку того, що відбувається з російським газом в Україні і чи він постачається в тих обсягах, котрі декларує Газпром.

Поки що не відомо, яка відповідь буде отримана від Росії на вимогу української сторони. Залишається діяти стара система обліку, котра встановлена на кордоні між Україною та ЄС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка