Україна може заміщувати 1 млрд куб.м газу щороку завдяки генергації енергії зі сміття

Для стимулювання енергетичної утилізації твердих побутових відходів Держенергоефективності розроблило не лише концепцію, а й цілу низку законопроектів.

Основна ідея – створити такі законодавчі умови, відповідно до яких бізнесу буде вигідно встановлювати «waste-to-energy plants» та вивозити відходи саме на заводи, а не на звалища чи в ліс. Така практика поширена в європейських країнах. Наприклад, Швеція переробляє майже 100% твердих побутових відходів і навіть імпортує їх з інших країн.

«Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії та точку росту вітчизняної економіки», – заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відповідно до розробленої концепції та законопроектів Україні передбачається: надати гарантії інвесторам щодо постачання певних обсягів сміття на переробку; запровадити довгострокові договори на поводження із побутовими відходами; створити стимули для будівництва «waste-to-energy plants»; встановити чіткі правила тарифоутворення для послуг із енергетичної утилізації відходів (gate fee); закріпити законодавчо екологічні вимоги для підприємств сміттєпереробної галузі; налагодити систему адміністрування поводження з відходами на муніципальному рівні; посилити відповідальність за захоронення відходів на несанкціонованих звалищах; створити прозорий ринок у цій сфері.

За оцінками експертів, завдяки виробництву енергії із відходів можливо заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м³ газу щорічно. Сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за виробництво теплової та електричної енергії, перероблення відходів і реалізацію вторинної сировини та / або альтернативного палива.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: