Україна може на законодавчому рівні стимулювати заміщення газу біопаливом

Практичного кожного дня є події, котрі пов'язані з гострим питанням підготовки до опалення у ситуації суттєвого зменшення кількості газу та підвищення ціни самого газу.
Багато зусиль приділяє питанню реального заміщення газу на біопаливо Голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. В одному з інтерв'ю він подав цікаві і потрібні цифри, котрі пояснюють те, яким шляхом можна реалізувати шлях до енергонезалежності.
 
Звертає увагу на Постанову Кабміну, котрою стимулюється заміщення природного газу в системі ЖКГ. З 1 липня ціна теплової енергії від ЖКГ для населення складає 314 грн за Гкал. Це при використанні газу котельнями по пільговій ціні 1,091 за 1 м3, котра в 5 разів занижена. При реальній ціні газу в 5,241 грн/м3 тепло б коштувало 913 грн/Гкал. Доплата з бюджету на кожну Гкал тепла складає 600 грн, що по Україні виливається у суму 34 млрд. грн.


Постановою запропоновано механізм зацікавлення інвесторів в ЖКГ для встановлення котелень на альтернативному паливі. При суттєво менших експлуатаційних витратах на паливо, таким котельням тариф для продажу тепла населенню буде встановлено на 10% нижчим від 913 грн. 314 грн буде платити населення, а 508 грн буде відшкодовувати бюджет. На кожній Гкал бюджет буде економити 100 грн. А кошти для змін будуть недержавні – інвесторів. 

3.jpg

Читайте також: Біомаса буде обігрівати Миргород

Важливим є те, щоб кожен новий уряд підтримував прийняті рішення. Можна замістити щорічно споживання 2,3 млрд м3 газу, виконуючи таку програму до 2030 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка