Україна може експортувати в ЄС ріпаковий біодизель

Україна здатна забезпечити країни Євросоюзу біодизелем, щороку переробляючи на біопаливо близько 7,5 млн тонн насіння ріпаку. 

За словами спеціалістів Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, стимулювати розвиток виробництва біопалива в країні може з одного боку можливість експорту біодизеля в ЄС, з іншого – прагнення зменшити внутрішнє споживання дизельного палива в рамках виконання міжнародних договорів щодо скорочення викидів парникових газів (ПГ).

Наявність потужної сировинної бази та можливості отримувати насіння ріпаку за собівартістю вирощування культури дозволяє виробляти в Україні, за оцінками науковців, понад 2 млн тонн біодизелю щорічно при умові будівництва 30 заводів з середньою потужністю 50-100 тис. тонн.

Наразі члени об’єднаної Європи зацікавлені не тільки у імпорті ріпакової сировини для виробництва біодизелю, а й у поставках готової продукції. На жаль, ця тенденція може змінитися вже у недалекому майбутньому. Так, через декілька років ріпаковий біодизель, використання якого у порівнянні зі звичайним паливом зменшує викиди парникових газів на 38%, не відповідатиме так званим «вимогам сталості». Починаючи з 2017 року біопаливо, згідно європейських норм, повинно забезпечувати скорочення викидів ПГ до 50%, а з 2018 року – до 60%. Відтак, виробництво ріпакового біодизелю, який втратить статус «відновлювальної енергії», буде виключено з програм підтримки Євросоюзу. 

В той же час, обравши єврокурс, Україна зобов’язана зменшувати внутрішнє споживання звичайного палива. Так, аби знизити на 10% використання дизелю, якого щорічно в нашій країні спалюється близько 6,5 млн. тонн, необхідно виробляти 650 тисяч тонн біодизелю. За підрахунками науковців, аби забезпечити дані обсяги виробництва біопалива, в Україні необхідно збирати близько 2 млн. тонн насіння ріпаку кожного року.


Наразі виробництвом біодизелю в країні займається близько 40 невеличких підприємств, які виготовляють біопаливо для власних потреб - близько 20 тис. тонн щорічно. Як свідчить текст розпорядження «Про план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року», затверджений урядом у жовтні 2014 року, сьогодні в Україні відсутнє виробництво біодизеля в промислових масштабах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка