Україна може економити газ завдяки індивідуальним тепловим пунктам

Всі хочуть економити кошти, котрі готуються на сплату за тепло в зимовий опалювальний період. Але мало задумуються над тим, чи володіють докладними даними про облік споживання енергоресурсів у своїй системі. Другим питанням є те, чи можуть регулювати необхідне споживання тепла.

Багато потрібно зробити для того, щоб були встановлені лічильники енергії, котрі споживаються в домашньому господарстві. Вже роками існують державні програми оснащення всіх житлових будинків такими приладами, але за 20 років показник встановлення теплових лічильників не дотягує до половини потреби. Виникає й питання, чи встановлення лічильника дає економію. Очевидним є те, що факт встановлення лічильника дає чіткі цифри для обліку спожитої енергії.  

Після встановлення лічильника появляється можливість досягнути економічного ефекту економії плати за тепло, але для цього потрібно встановити систему регулювання споживання тепла в будинку. При цьому слід встановлювати систему регулювання, котра буде підтримувати в будинку комфортну температуру у відповідності до змін зовнішньої температури. Це реалізується встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Досвід будинків, котрі використовують ІТП, показує економію 25-30% теплової енергії за сезон. Ще більший ефект економії досягається у будівлях, де перебування людей є періодичним – школи, дитячі садочки, офіси. Тут можна економити на переведенні температури приміщень на нижчий режим при відсутності людей – по годинах доби.

Впровадження загальнобудинкових систем регулювання та обліку використання теплопостачання дає можливість загального зменшення оплати за будинок, але не дає можливості отримувати зменшення платежів кожній квартирі при меншому споживанню саме в цій квартирі. Тут вже потрібно організовувати поквартирний облік і регулювання.

Для вже збудованих будинків з стояковим розведенням тепла, радикальним способом може бути перехід від вертикальних схем до горизонтальних з встановленням обліку і регулювання в кожній квартирі. При цьому, можна буде встановлювати терморегулятор на кожен радіатор. В кімнатах, котрі використовуються мало, можна зменшувати температуру за допомогою такого регулятора і досягати суттєвої економії.

Використання певної системи обліку та регулювання в конкретному будинку залежить від колективу зацікавлених мешканців, котрі є власниками квартир і повинні відчувати свою господарську відповідальність за економію. Для багатьох багатоквартирних будинків це питання є набагато складнішим (самоорганізація), ніж обговорення технічних та грошових питань.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка