Україна майже вдвічі зменшила імпорт російського газу

Протягом минулого року нашій державі вдалося зробити перші вдалі кроки на шляху забезпечення енергетичної незалежності. 

В 2014 році Україна скоротила імпорт російського газу майже вдвічі -  на 44%  у порівнянні з 2013 роком. Таку інформацію було оприлюднено у повідомленні оператора української газотранспортної системи - ПАТ «Укртрансгаз».

Як свідчать офіційні цифри, у 2014 році з Російської Федерації для потреб України було імпортовано 14,5 млрд. куб. м, що на 11,3 млрд. куб. м менше за показники попереднього року. Таким чином,  частка російського газу в загальному обсязі споживання в Україні скоротилася до 36,2% (з 52,3% у 2013 році), частка газу, імпортованого  з ЄС – зросла до 12,7% (з 4, 3%). При цьому особливо важливим є той факт, що частка блакитного палива власного видобутку збільшилася до 51,1% (з 43,4%). 

2.png
графічний матеріал з сайту utg.ua

Нагадаємо, що ще у жовтні минулого року Кабінет Міністрів України поставив завдання перед промисловими споживачами та підприємствами теплокомуненерго скоротити використання газу в опалювальний сезон на 30%, а для бюджетних установ - на 10%. Згідно з розрахунками фахівців НАК «Нафтогаз України», скорочення споживання газу в період опалювального сезону 2014-2015 років має скласти  24% (до 26,7 млрд кубометрів) за рахунок  встановленням лімітів, а також у зв’язку зі скороченням промислового споживання.  Але в опублікованому грудневому звіті НАК «Нафтогаз України» зазначалося, що встановлені Кабміном ліміти споживання газу утримати не вдалося. В період з 1 по 20 грудня плану економії газу особливо не дотримувались Рівненська (+76%), Тернопільська (70%) і Черкаська області (66%), Житомирська область спожила відведені їй обсяги блакитного палива, Луганська, охоплена АТО, зменшила їх на 45% і тільки Закарпатська область скоротила споживання цього енергоресурсу на 20%. Експерти навіть допускали можливість виникнення катастрофічної ситуації на енергоринку. 

Однак такі побоювання поки що не підтвердилися. Як зазначив під час брифінгу 31 грудня 2014 року міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, віялові відключення електроенергії будуть припинені. Також він заявив, що підписано договір про імпорт до 1500 Мвт енергії, за рахунок чого створено можливість «збалансувати енергосистему України».  

Треба нагадати ще один об’єктивний чинник, який мав позитивний вплив на утримання енергетичної ситуації в державі. Через сприятливі погодні умови протягом переважної частини грудня місяця, вдалося дуже суттєво скоротити поставки блакитного палива з Росії. Як заявив керівник прес-служби компанії «Укртрансгаз» Максим Білявський, станом на 20 грудня 2014 року Україна скоротила добові поставки природного газу з Росії на 46%  (до 23,2 млн куб. м), порівняно з першим днем поставок, 9 грудня. 

Таким чином, за допомогою жорстких урядових заходів економії та сприятливої дії погодного фактору нашій державі вдалося створити деякий запас енергетичної міцності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка