Україна має великий енергетичний потенціал біомаси

Біомаса відноситься до відновлювальних джерел енергії. Використання того чи іншого виду біомаси в конкретному районі країни залежить не стільки від природних факторів, як це є з сонцем чи вітром, а від рівня місцевої господарської діяльності.

За оцінками фахівців Інституту відновлюваної енергетики потенціал основних видів біомаси на даний час становить понад 31 млн т у.п. Потенціал біомаси в Дніпропетровській та Запорізькій областях найбільший - вони мають можливість отримувати понад 1,8 млн т у.п.  Області центральної та південної України мають цей потенціал на рівні 1,3-1,6 млн т у.п.  Західні і північні області бідніші на цей ресурс, котрий у них складає 0,7-1,1 млн т у.п.  

Серед видів рослин, котрі приносять найбільший біомасовий енергетичний потенціал, найвищий у соломи. Загальна цифра всієї соломи дає понад 10 млн т у.п., але економічно доцільно використовувати біля 1,5 млн т у.п. Відходи виробництва кукурудзи (стебла, листя, стрижні початків) маючи меншу загальну енергоємність, але можуть принести вдвічі більше енергії, бо вони повторно не використовуються так як солома для технологічних операцій. Відходи соняшника (стебла, кошики) займають таку ж енергетичну нішу, як відходи кукурудзи.

Деревна біомаса оцінюється в 1,5 млн т у.п. На допомогу лісу розраховують використовувати енергетичні рослини, такі як верба. Це дерево може забезпечувати економію 12 млн т у.п. 

Є ще інші види біопалива: відходи цукрового буряку, лушпиння соняшника, лушпайка рису; біодизель; біоетанол; біогаз з гноюбіогаз з полігонів ТПВ; біогаз із стічних вод; торф.   

Україна має великі потреби у використанні біомаси. Адже світ пішов далеко вперед, про що свідчать такі дані. Теплова генерація від біомаси в Швеції складає 61% всієї теплової енергії, в Австрії – 37%, Данії – 35%. У Чехії лише біогаз займає понад 22% у виробництві енергії. Прогноз показує, що в Європі до 2020 року біомаса буде забезпечувати 24% виробництва тепла для країн ЄС. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: