Україна має намір отримати грант Єврокомісії на водневі проекти

Україна претендуватиме на отримання гранту від Єврокомісії для реалізації соціально-важливих водневих проектів.

Про грантову програму, яка реалізується у рамках нещодавно ухваленої Європарламентом резолюції про перехід на водневі технології, стало відомо у ході другої Генеральної асамблеї провідних європейських асоціацій Hydrogen Europe («Водень Європа») «General Assembly Meeting» у Брюсселі.

Наразі Україна входить до списку країн, які долучаться до «водневої» ініціативи. Заявку на участь у грантовій програмі з 100% фінансуванням готує Енергетична асоціація «Українська Воднева Рада».

Як зазначив президент української асоціації Олександр Рєпкін, який взяв участь у засіданні Генеральної асамблеї в Брюсселі, грант Євросоюзу може стати одним з головних кроків для розвитку водневої галузі в Україні. «Сьогодні головними складнощами для розвитку «водневого» напрямку в Україні є відсутність фінансування та законодавчої бази, - говорить він. – Відтепер у наших руках є робочий інструмент, який необхідно максимально ефективно використати, співпрацюючи та взаємодіючи з рядом національних асоціацій – наразі підписані меморандуми про співпрацю з Латвією, Німеччиною та Чехією».

Примітно, що на засіданні асамблеї провідні європейські асоціації Hydrogen Europe позитивно оцінили українську «дорожню карту» розвитку водневих технологій, план розвитку водневої енергетики 2020-2030 та національну водневу стратегію-2035.

«Дорожня карта», яку презентувала українська делегація у Ганновері - програма, яку необхідно втілювати в Україні вже сьогодні», - зазначили міжнародні експерти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка