Україна лідирує по рівню смертності від забрудненого повітря

Україна стала лідером по рівню смертності населення від забрудненого повітря - 120 осіб на кожні 100 тисяч.

Як зазначається у дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), складна екологічна ситуація забрала життя 54 507 українців у 2012 році, передає Новое Время

При цьому, у Китаї, який як і раніше лідирує за кількістю смертей від забрудненого повітря, цей показник становить 1 млн осіб, а от рівень смертності нижче, ніж в Україні - 76 осіб на кожні 100 тисяч.

І якщо за рівнем розвитку промисловості наша крана з Піднебесною зрівнятися не може, то за рівнем смертності від захворювань через брудне повітря – легко.

Крім України і Китаю в десятку країн, де забруднення повітря перевищує міжнародні норми і загрожує здоров'ю людей, увійшли Болгарія, Білорусь, Росія, Боснія і Герцеговина, Латвія, Грузія, Угорщина, Індія.

Для порівняння: в Ісландії рівень смертності становить шість осіб на кожні 100 тисяч, а у Канаді - п'ять осіб на кожні 100 тисяч.

За словами фахівців, високий рівень забруднення повітря у країнах Східної Європи та колишнього Союзу обумовлений тим, що збудованим багато десятиліть тому підприємствам фінансово недоступні сучасні технології виробництва й очищення відходів.


Разом з тим, українці наполегливо спалюють листя, траву, сміття. Нешкідливі на перший погляд осінні багаття не тільки забруднюють повітря чадним газом, важкими металами і канцерогенними сполуками, а й руйнують грунт, знищуючи корисні мікроорганізми.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка