Україна диверсифікує постачання природного газу

Нова політика українського уряду в галузі газопостачання продовжує реалізовуватись у збільшенні кількості постачальників газу, які є на західному кордоні країни. Останніми днями появилася інформація про те, що Україна буде збільшувати імпорт газу з Польщі.

Відновлення постачання природного газу в Україну від близького західного сусіда, Польщі, може бути вже в цьому місяці. Зупинення імпорту газу з Польщі тривало з 1 січня 2015 року. Технічні можливості цього напрямку – 3,7 мільйонів кубометрів газу щоденно. Україна також купує газ в Німеччині і це виходить дешевше, ніж в близької східної країни.

Для України відновлення імпорту газу з польського напрямку вписується в «гармонізацію постачання». Вже узгоджено закупівлю газу в Угорщині та в Словаччині. За останній тиждень з угорської сторони проводилося постачання в Україну по 5,6 тисяч кубометрів на добу, а останніх декадах січня імпорт з Угорщини був в межах від 2,6 до 3,6 мільйонів кубометрів на добу. На даний час постачання почало збільшуватись, потенційні можливості цього напрямку – 5,6 мільйонів кубометрів на добу.

В 2014 році було досягнено збільшення постачання газу з Європи в 2,5 рази. З європейських країн в минулому році Україна закупила 5,1 мільярдів кубометрів газу. Трубопроводами з Словаччини поступило в Україну 3,6 мільярди кубометрів, з Польщі – 900 мільйонів кубометрів і 600 мільйонів кубометрів з Угорщини.

Постачання газу в Україну має дуже складні політичні, фінансові та логістичні проблеми. Тому для українців на перше місце виходить питання ефективного використання цього енергоресурсу і швидке впровадження варіантів газозаміщення в усіх галузях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка