Україна блокує створення нових морських охоронюваних районів в Антарктиці

Україна вже кілька років поспіль блокує створення нових морських охоронюваних районів(МОР) навколо Антарктики.

Системою МОР опікується Комісія по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ), 34-те засідання якої проходить нині у місті Хорбат(Австралія). У переговорах щодо збереження Південного океану беруть участь 24 держави, які є засновниками і членами АНТКОМ, і країни Європейського союзу (ЄС), повідомляє Global WWF.

Як зазначає представник WWF в Україні Наталя Гозак, цьогоріч Україна продовжує блокувати європейські ініціативи зі збереження морської екосистеми в Антарктиці. "До складу української делегації навіть увійшов представник приватноі риболовецької компанії LLC Fishing Company Proteus (м. Севастополь), - нарікає фахівець. - Фактично, один-два траулери з українською пропискою не дають зовнішній політиці розвиватися у європейському напрямку».

У разі створення МОР риболовецькі компанії повинні зменшити вилов до 30%, пояснює Наталя Гозак, зауважуючи, що державні рішення в Україні приймаються під пресом великого бізнесу.

Нещодавно площа морських охоронюваних районів збільшилась на 3,62% - до 5,8% світового океану. Нові великі МОР загальною площею 2 473 000 км2 зявилися навколо Новозеландських островів Кермадек, Чилійських островів Десвентурадас (Нещасні острови) і острова Пасхи, а також навколо островів Піткерн (Великобританія).

Конвенція ООН про біологічне різноманіття ставить за мету збереження 10% світового океану, зокрема, завдяки появі охоронюваних морських районів. У 2005 році АНТКОМ зобов'язалася створити систему МОР навколо Антарктики до 2012 року. Однак, через протидію деяких країн, зокрема, України і Росії, комісії не вдалось досягти поставленої мети у визначений термін.

Закликати делегатів АНТКОМ підтримати створення МОР в Антарктиці можна, надіславши твіт через інструмент Thunderclap чи розмістивши фото на сайті кампанії Penguin Plunge («Пірни за пінгвіна!»).

Конвенція АНТКОМ застосовується до антарктичних морських живих ресурсів району на південь від 60 градусів південної широти і до антарктичних морських живих ресурсів району, що знаходиться між широтою і Антарктичної конвергенцією (лінія, що з'єднує певні точки вздовж паралелей широти і меридіанів довготи), які є частиною морської екосистеми Антарктики.

Комісія включає 25 членів та 11 держав, що приєдналися до конвенції. Країни-члени АНТКОМ — ЄС і 24 держави: Аргентина, Австралія, Бельгія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Іспанія, Італія, Китай, Намібія, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Росія, США, Україна, Уругвай, Франція, Чилі, Швеція, Південна Африка, Південна Корея, Японія.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка