Українці отримають 35% відшкодування кредиту на системи зберігання енергії, електрозарядки та «розумні» лічильники

У 2021 році в Україні «теплі кредити» розширили на системи зберігання енергії, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії.

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час прямого включення в ефірі одеського 7 каналу, розповідаючи про важливі ініціативи наступного року, передає saee.gov.ua

«У 2021 році таку затребувану серед населення програму, як «теплі кредити», продовжено для індивідуальних будинків і розширено перелік обладнання, на яке можна залучити кредит, - пояснив , - наголосив він. - Тепер учасники програми можуть отримати відшкодування 35% суми кредиту на встановлення електроакумуляторів, електрозарядок та інтелектуальних лічильників електроенергії».

Окрім житлового фонду, підвищення енергоефективності потребує і бюджетний сектор. В країні близько 100 тис. будівель бюджетних установ необхідно термомодернізувати.

Дієвим механізмом, який стимулював залучення приватних інвестицій в енергоефективні проекти у школах, лікарнях та інших закладах, став енергосервіс. На сьогодні для модернізації бюджетних установ укладено понад 550 ЕСКО-договорів загальною вартістю понад 1,2 млрд гривень. З них 59 контрактів – на Одещині.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб розблокувати енергосервіс, - пояснив Костянтин Гура. - Разом із Міненерго підготовлено законопроекти щодо запуску ЕСКО-закупівель на об’єктах комунальної сфери, енергетики - сподіваємось, що парламент підтримає необхідні зміни».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка