Український стартап залучив $20,5 млн на виробництво водневих двигунів для регіональних літаків

Український стартап залучив $20,5 млн на виробництво водневих двигунів для регіональних літаків.

Universal Hydrogen, засновником якої є український інженер Павло Єременко, отримала кошти у рамках фінансування серії A, передає mind.ua

Кошти підуть на збільшення штату компанії з 12 до 40 осіб і розвиток власних технологій.

Раунд фінансування очолив венчурний фонд Playground Global з синдикатом інвесторів, включаючи Fortescue Future Industries, Coatue, Global Founders Capital, Plug Power, Airbus Ventures, Toyota AI Ventures, Sojitz Corporation і Future Shape.

«Водень – єдиний реальний шлях для авіації досягти цілей Паризької угоди і допомогти обмежити глобальне потепління, – Павло Єременко. – Ми збираємося побудувати наскрізний ланцюжок створення вартості водню для авіації до 2025 року».

Першим продуктом компанії стануть легкі модульні капсули для транспортування «зеленого водню», виробленого з використанням відновлюваних джерел енергії, в літаки, оснащені водневими паливними елементами. В кінцевому підсумку капсули будуть доступні у різних розмірах для літаків – від повітряних таксі вертикального зльоту і посадки до вузькофюзеляжних літаків.

«Капсули повинні бути взаємозамінними у кожному класі літаків, на зразок сучасних споживчих акумуляторів», – каже Павло Єременко.

Щоб допомогти запустити ринок водневих капсул, Universal Hydrogen розробляє один такий літак – модифікований турбогвинтовий двигун на 40-60 місць, здатний виконувати регіональні польоти на відстань до 700 миль. Проект є результатом співпраці з інвесторами Plug Power, який буде постачати водень і паливні елементи, і magniX, який розробляє двигуни для електричних літаків.

«Літак почне комерційні польоти у 2025 році», - сподівається Павло Єременко.

Критики кажуть, що отримати сертифікацію у такі короткі терміни буде складним завданням.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка