Українські супермаркети, у які можна прийти зі своїм судком

Журналіст Єгор Шуміхін визначив українські супермаркети, де можна використовувати власну тару для купівлі продуктів.

Участь у невеличкому дослідженні, передає Рубрика.

"Якось вирішив уточнити в супермаркеті поруч з домом, чи можна приходити зі своїм судком по м'ясо чи кулінарію і отримав відмову, - згадує журналіст. – Тож вирішив з’ясувати, як працюють інші торгові мережі".

Журналіст звернувся до 15 найпопулярніших маркетів через їх офіційні сторінки у Facebook з запитанням: чи можна використовувати свій судок, купуючи приміром, кулінарію.

«Велика Кишеня, Сільпо, Фора одразу впевнено написали, що без проблем можна приходити до них зі своїм судочком, - розповідає журналіст. - ЕКО маркет хоч і не так впевнено, але також підтвердив, що для них це нормально, бо прямої заборони немає».

У листуванні мережа ЕКО-маркет зазначила, що «не зайвим буде додати, що таке прохання може викликати деяке зніяковіння у співробітника, оскільки нині зустрічається не часто".

«Фуршет» не відповів на лист, а направив на гарячу лінію. Ввічлива жіночка повідомили наступне: "Розпорядження від дирекції немає, але чула по телевізору, що можна вимагати у адміністратора магазину, якщо відмовляють".

Novus написав, що дуже шкодує, але наразі такої можливості немає, можливо, у майбутньому, бо відгуки клієнтів важливі для них.

Billa Україна кажуть, що у них є правила супермаркету і відповідно до цих правил котується лише їх тара.

Varus єдиний поставився до продажу продуктів у домашнюю тару негативно, обґрунтовуючи позицію стандартами безпеки харчових продуктів НАССР.

МегаМаркет також послався на санітарно-гігієнічні вимоги, що не дозволяють їм пакувати харчові продукти у тару покупців.

Ашан не дозволяє купувати у свою тару, але мережа працює над проблемою і сподіваюється, що найближчим часом до них зможуть прийти клієнти зі своїм судком.

АТБ-Маркет придумав безглузду відмову: тара клієнта не підійде, бо ваги у них не обнульовуються.

«Пчелка маркет», ЛотОК, мережа супермаркетів "Наш Край", SPAR UA на момент публікації допису просто не відповіли, хоча і мали достатньо часу.

Вже після публікації ЛотОК написав, що може продавати їжу у тару покупця, але "судочок має бути придатним для харчових продуктів та відповідати стандартам НАССР".

Мережа супермаркетів "Наш Край" та SPAR UA теж після публікації заявили, що дозволяють використовувати власний лоток.

За словами Єгора Шуміхіна, щодо використання власної тари одностайної думки немає. «Загалом, прямих заборон використовувати свою тару немає, - каже він. - Але деякі супермаркети убезпечують себе від того, що клієнт принесе брудний судок, потім отруїться, а претензії буде пред'являти продавцю».

У свою тару можна купляти, але у такому випадку забудьте про своє право на якісь скарги навіть за наявності чеку, зауважує громадська організація ReThink, додаючи, що магазин не може контролювати додатковий фактор ризику.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка