Українка виростила «хутро» з насіння чіа

Українка, випускниця Академії дизайну(Ейндховен, Нідерланди) Даша Цапенко виростила плащ з пророщеного насіння чіа.

Еко-проект покликаний спонукати до переосмислення статусу одягу у житті людини, передає rubryka.com

«Технологія "живого хутра" проста: замочене насіння чіа розподілила на основі з марлі, де воно з часом проросло, - пояснює дівчина. - З одного боку коріння, сплітаючись, створює живу підкладку, а із зовнішнього боку виробу паростки утворюють зелене «хутро».

Рослинний плащ потрібно поливати п'ять разів на день.


На створення "живої тканини" у Даші Цапенко пішло три місяці. Поки вона одна носить такий плащ на вулицях Нідерландів. «Щоб проростити насіння чіа, необхідно всього 10 днів, я додавала їх у свій раціон, поки не з'явилася ідея зробити з чіа плащ, - пояснює Даша Цапенко. – «Живе хутро» - це заклик до припинення бездумного споживання речей, проект-маніфест про співіснування людини і одягу».

"Живий плащ" зможуть протестувати гості міста Голвей(Ірландія), який протягом 2020 року носитиме статус культурної столиці і де йдуть затяжні дощі. Така погода ідеальна для плаща, який потрібно поливати п'ять разів на день.

На досягнутому Даша не зупиняється. Зараз вона експериментує над тим, щоб зробити матерію більш довговічною. Дівчина не планує робити плащі з чіа комерційними.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка