Українка економить 30% сімейного бюджету завдяки відмові від пластику

Екоблогерка Маріанна Бойко заощаджує 30% сімейного бюджету завдяки купівлі на вагу та відмові від пластику.

За словами екотренерки та власниці бренду Act Green, потрібно уникати не лише одноразових пакетів, передає UA:Українське радіо

«Ми купуємо прості монопродукти, з яких готуємо їжу, купуємо на вагу, відмовляємося від маленьких упакованих продуктів типу "Барні" або чупачупсів, - пояснює жінка. - За чотири роки екологічної діяльності у нашій сім'ї ми не викинули на смітник, а відповідно не відправили на звалище 4 тонни сміття, 2 тонни з яких - це органічні відходи, які я своїми руками закопала в землю».

Маріанна Бойко радить, відмовляючись від поліетиленових пакетів, переходити на довговічні торбинки. «Паперові пакети - це деревина, яку теж треба використовувати раціонально, - пояснює екотренерка. – Не купуйте торбинки з синтетичного нетканого матеріалу, які швидко рвуться».

Сьогодні в Україні є не лише свідомі споживачі, а й свідомі виробники.

«На українському ринку компанія DeLaMark пропонує порошки, шампуні, зубну пасту, різні засоби для волосся в екологічному пакуванні, - розповідає Маріанна Бойко. – Вони забирають назад пластик, який дуже важко переробити: якщо це неможливо зробити кур'єром у Києві, можна відправити посилку УкрПоштою».

Велику увагу якісному екологічному упакуванню приділяє бренд, який пропонує їжу - eat easy, продовжує екоблогерка. «Люди вкладають свої гроші і свій час не тільки у те, щоб заробити, але й у те, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище», - розповідає жінка.

Як екотренерка Маріанна Бойко співпрацює з L'Oreal, Procter&Gamble, Інтертоп. «Здебільшого це міжнародні компанії, для яких важлива репутація і які справді хочуть щось змінювати, - говорить вона. – Зазвичай мої лекції розраховані на робітників офісу, я розповідаю, що в цілому відбувається в Україні та світі і що ми практично можемо робити просто зараз - так, нещодавно почали сортувати сміття в офісі Макдональдса після нашої зустрічі».

Культивувати свідоме споживання можна, прочитавши книги "Змінюється все", "23 прихованих факти про капіталізм" Максима Залевського, "Дім - нуль відходів" Беа Джонсон, або подивившись 23 фільми про екологію, серед яких "Дім", "Сміття", "Вода", "Корпорація", "Їжа" і "Реальна ціна моди".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка