Україні потрібно понад 4 мільярди євро для модернізації ТЕС – Міненерго

Зараз Україна виконує Національний план із скорочення викидів великими спалювальними установками. Проте за відсутності поступу з 2025 року країна почне перевищувати показники – для модернізації потрібно 4,3 млрд євро, інформує Економічна правда.

«На сьогодні ми не перевищуємо наші міжнародні зобов’язання по жодному з викидів. Але вже починаючи з 2025 року, якщо ми нічого не будемо робити, ми будемо перевищувати ці показники, і це призведе до порушення наших зобов’язань», – зазначив заступник міністра енергетики Максим Немчинов на форумі «Україна30. Екологія».

Нині у Нацплані передбачено модернізацію понад 90 установок. Сумарно для виконання плану на цих установках операторам необхідно інвестувати до 4,3 млрд євро.

Наприклад, у Європі за 1990-2016 роки в екомодернізацію інвестували за рахунок державної допомоги. Зокрема, у Німеччині – 19 млрд євро, Польщі – 11 млрд євро, Чехії – 7 млрд євро.

«Зараз міністерство працює над розробленням механізм фінансування заходів із екомодернізації – за рахунок чого ми будемо проводити екологічну модернізацію обладнання», - підсумував посадовець.

За його словами, в подальшому необхідно йти шляхом оптимізації обладнання, яке працює на вугіллі, та його модернізації в тій кількості, яка необхідна для безпечної та сталої роботи енергетичної системи. Вся інша генерація має будуватися вже з урахуванням екологічних вимог і не використовувати викопні види палива.

Метою плану є поступове скорочення викидів діоксиду сірки (далі – SO2), оксидів азоту (далі – NOx) та пилу від існуючих великих спалювальних установок. Йдеться про ті, теплопотужність яких становить понад 50 МВт і більше, а перший дозвіл на викиди або проєктування установки видано до 01 липня 1992 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка