Українець запускає по всьому світу ферми з переробки гною каліфорнійським черв’яком

Українець Михайло Бондаренко запустив ферми з переробки гною каліфорнійським черв’яком у Хмельницькому, Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, а також Узбекистані, Португалії та Італії.

Технолог за фахом займається виробництвом біогумусу протягом 13 років, передає uatv.ua

"Ми використовуємо коров'ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%, - розповідає фермер. - За допомогою спеціального обладнання перемішуємо складові у однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає".

Наразі Михайло Бондаренко розробляє черговий екологічний проект з виробництва сухих(гранульованих, сумішей) і рідких добрив для ґрунту.

Цікавість до біогумусу - органічного добрива, яке утворюється у результаті життєдіяльності черв’яків, Михайлу Бондаренку прищепив дід. Першу верміферму українець запустив у 2014 році у Хмельницькому. Потім аналогічні виробництва з'явилися у Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі.

У 2018 році перша верміферма з’явилась за кордоном, в Узбекистані, згадує Михайло Бондаренко. "Фермер Тахер Аке побачив на YouTube один з моїх роликів, зв'язався зі мною, приїхав і придбав нашу продукцію: біогумус у сухому вигляді і рідкий гумат з біогумусу, - розповів технолог. - Через два місяці надійшла пропозиція під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, верміферму – ми впоралися за 9 днів».

Михайло Бондаренко також відкрив верміферму у Португалії та Італії. У майбутньому технолог планує розширити ринок на інші країни Євросоюзу та Азії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка