Україна зобов'язалася повністю погасити борги перед ВДЕ-генерацією до кінця року - Меморандум з МВФ

Україна взяла на себе зобов'язання погасити заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел(ВДЕ) і забезпечити 100-відсоткові розрахунки перед ВДЕ-генерацією з 2022 року.

Про це йдеться у тексті оновленого меморандуму про економічну економічну і фінансову політику між Україною і МВФ за програмою stand-by, передає Енергореформа

"Ми активізуємо наші зусилля щодо запобігання накопиченню квазіфіскального дефіциту в енергетичному секторі, - зазначається у документі. - З цією метою ми зобов'язуємося ліквідувати заборгованість перед виробниками відновлюваної енергії і запобігти накопиченню боргу в майбутньому".

Згідно з новими кількісними критеріями, Україна повинна забезпечити відсутність боргів перед відновлюваною генерацією станом на кінець 2021 року і кінець березня 2022 року.

Як випливає з тексту меморандуму, зобов'язання щодо забезпечення повних розрахунків за електроенергію перед ВДЕ-генерацією буде забезпечено, зокрема, за рахунок встановлення достатнього тарифу на передачу електроенергії для НЕК "Укренерго", з якого фінансується різниця між ринковою ціною електроенергії та законодавчо встановленими "зеленими" тарифами.

Станом на кінець 2020 року загальна заборгованість держпідприємства "Гарантований покупець" ("ГарПок") перед ВДЕ-генерацією становила 25,6 млрд гривень, на кінець червня 2021 року - 16,3 млрд гривень, йдеться у меморандумі.

НЕК "Укренерго" у середині листопада перерахувала ДП "Гарантований покупець" 19,3 млрд гривень від випуску єврооблігацій під державні гарантії для погашення заборгованості з оплати електроенергії, виробленої відновлюваними джерелами.

Таким чином, був повністю закритий борг за 2020 рік перед усіма компаніями, за винятком ДТЕК ВДЕ, а також частково борг за 2021 рік.

3 млрд грн від євробондів "Укренерго", на які претендує ДТЕК ВДЕ, ще залишаються на рахунках"ГарПока".

А "Укренерго" ще не перерахувала" ГарПоку " близько 2,3 млрд грн від євробондів, маючи намір це зробити, судячи з усього, за результатами року.

3 листопада НЕК "Укренерго" оголосило про успішне розміщення п'ятирічних єврооблігацій на суму $825 млн (еквівалент 21,69 млрд грн) з прибутковістю 6,875%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка