Україна щорічно скорочуватиме споживання енергії не менше 0,7% від сукупного річного обсягу поставок енергії споживачам енергопостачальними організаціями, усередненого за період з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2015 року.
Про це йдеться у законопроекті про енергетичну ефективність (№4507), який Верховна Рада прийняла за основу у першому читанні 4 березня, передає Енергореформа.
Згідно з пояснювальною запискою, документ розроблений, зокрема, на виконання договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію з ЄС.
Законопроект передбачає встановлення вимог до екодизайну енергоспоживаючих продуктів і послуг, а також вимоги до рівня енергоефективності до закупівель та оренди будівель держорганами влади та органами місцевого самоврядування.
Згідно із законопроектом, за допомогою держпідтримки вводяться заходи стимулювання установки інтелектуальних систем обліку енергії, у тому числі побутовими споживачами.
Положеннями законопроекту передбачено врегулювання діяльності з енергоаудиту, що включає порядок і особливості кваліфікації енергоаудиторів, процедури здійснення енергоаудиту.
Автори законопроекту також пропонують популяризувати інструменти енергоефективності серед населення, а також стимулювати розвиток енергосервісу, законодавчо врегулювавши ці питання.
«Документ містить передумови до створення близько 1 млн робочих місць в Україні, а також можливості для зростання ВВП, – зазначив автор законопроекту Сергій Нагорняк (фракція "Слуга народу") під час подання законопроекту. - Ми повинні створити умови, щоб кожен кВт-год електроенергії, кожен кубометр газу або кожна гігакалорія були збережені".
Відповідну законодавчу ініціативу від 17 грудня 2020 року підтримали 270 народних депутатів. Авторами законопроекту є депутати фракції "Слуга народу"Сергій Нагорняк, Андрій Жупанін і голова енергокомітету Андрій Герус, а також депутат від фракції "Європейська Солідарність" Михайло Бондар, депутати від фракції "Батьківщина" Альона Шкрум і Вадим Івченко, від фракції "Голос" – Леся Василенко та Інна Совсун.