Україна затвердила план дій з охорони навколишнього середовища до 2025 року

Україна затвердила Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2025 року.

Відповідна постанова №443-р від 21 квітня опублікована на урядовому сайті у 18 травня, передає interfax.com.ua

«Документ визначає механізми управління територіями Смарагдової мережі Європи на державному рівні, і передбачає створення органу влади з питань управління відходами, - повідомив глава Міністерство природи Романа Абрамовського. - Також передбачає до 2030 року довести частку ВДЕ до 17% і підвищити Індекс екологічної ефективності на 5 пунктів».

Нацплан передбачає розробку стратегії управління ландшафтними пожежами, а також вдосконалення системи кадастрів природних ресурсів та статистичної звітності з використання природних ресурсів. Зокрема, планується створення екологічно та економічно обґрунтованої системи платежів за їх використання.

Крім того, намічено розширення територій природно-заповідного фонду: включення мережі печер гіпсового карсту Західної України в попередній список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і підготовка нових пропозицій Смарагдової мережі Європи.

Згідно з документом, планується створення баз даних НДТ (найкращих доступних технологій) промислового і сільськогосподарського виробництва, спрямованих на мінімізацію забруднення навколишнього середовища, ресурсо - та енергозбереження.

Іншими екологічними ініціативами плану є введення системи зелених закупівель, розвиток інфраструктури управління відходами, припинення скидання неочищених і недостатньо очищених стічних вод, а також обмеження використання пластику в харчовій промисловості.

Ще одним пунктом Нацплану є недопущення необґрунтованого знищення зелених насаджень у межах міст під час будівельних робіт та незаконного відведення зелених ділянок під будівництво.

Смарагдова мережа (Emerald Network) - мережа територій особливого природоохоронного значення в країнах Європи та деяких країнах Африки, важливих для збереження біорізноманіття. Створена в 1998 році для виконання Бернської Конвенції 1979 і підтримується державами-членами Ради Європи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка