Україна запустить виробництво «зеленого» водню завдяки авансовим платежам Німеччини

В Україні планують запустити виробництво «зеленого» водню та розвивати відновлювану енергетику завдяки авансовим платежам Німеччини.

Такий варіант розглядають у Міністерстві енергетики, передає expro.com.ua

«Розглянемо питання щодо можливості структурування відповідних контрактів, що передбачатимуть авансові платежі з боку Німеччини за «зелений» водень, - зазначив в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час відеоконференції з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини 5 лютого. - Цю передплату ми зможемо використовувати для розвитку водневої енергетики та фінансування розвитку зеленої енергетики, яка заміщуватиме вугільну генерацію, а також на підвищення енергоефективності, яка призводить до меншого використання електроенергії і, відповідно, скорочення вугільної генерації».

Україна споживає дуже багато електроенергії, а тому необхідно підвищувати енергоефективність в усіх секторах економіки, щоб в майбутньому відмовитись від вугільної генерації, зауважив він. «Якщо ми зменшимо неефективне споживання, ми скоріше зможемо відмовитися від вугільної генерації, - зазначив Юрій Вітренко. – Необхідно швидко переходити від вкладання коштів у модернізацію вугільної генерації до інвестування у генерацію на відновлювальних джерелах, системи накопичення енергії, новітні технології, що дозволить Україні позбутися вугільної залежності».

На думку Юрія Вітренко, інтеграція з європейською ENTSO-E, допоможе Україні у перехідний період. «У пікових ситуаціях, коли нам не вистачатиме електроенергії, ми зможемо отримувати її з європейського ринку», - пояснив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка