Україна запровадить аукціони з розподілу квот підтримки для виробників з відновлюваних джерел

У 2021 році в Україні розпочнуть проведення аукціонів з розподілу квот підтримки для виробників електроенергії з відновлюваних джерел.

Таку можливість розглядає Міненерго України, передає kosatka.media

«Відновлювана енергетика в Україні має розвиватися на конкурентних підставах – з урахуванням ринкових механізмів, ціноутворення та потреб енергосистеми, - сказав заступник міністра енергетики Юрій Бойко у ході Міжнародної конференції Української вітроенергетичної асоціації «Вітроенергетика України від «зеленого» тарифу до ринкових умов». – Проведення аукціонів з розподілу квот підтримки дозволить визначити обсяги, технології та території розподілу об'єктів ВДЕ, забезпечити підтримку необхідних для енергосистеми проектів, і привести ціну "зеленої" енергії до ринкової».

Наразі проведення аукціонів призупинено у зв'язку з непростою ситуацією з фінансуванням вже існуючих проектів, зауважив Юрій Бойко. "На даний момент Міненерго, Мінфін і НКРЕКП вивчають можливості та фінансові ресурси для збалансування ситуації на ринку електроенергії та забезпечення проведення таких аукціонів цього року, - каже він. - У цьому контексті також розглядається можливість проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки на будівництво відновлюваної генерації разом з системами накопичення енергії".

Крім того, Міненерго працює над правовою базою для залучення виробників з ВДЕ для участі у ринку електроенергії. "Одним з дієвих механізмів такого залучення є перехід від підтримки за моделлю «зеленого» тарифу до так званої системи «Feed-in Premium» (контракт на різницю) як для існуючих договорів на продаж, так і за договорами, які будуть укладені майбутніми переможцями аукціонів, - пояснив заступник міністра. - Це дозволить виробникам бути повноцінними учасниками ринку електроенергії і формувати власну стратегію продажів на різних сегментах ринку".

Міненерго та Держенергоефективності також опрацьовується можливість запровадження "зелених" сертифікатів - видачі гарантій походження електроенергії з альтернативних джерел. "Гарантія походження дозволить збільшити і вартість, і цінність «зеленої» електроенергії для тих споживачів, які зацікавлені в екологічно чистій енергії для усунення потенційних митних бар'єрів з боку ЄС або зниження розміру податку на викиди СО2, -зауважує Юрій Бойко. - Актуальність таких сертифікатів зростає з урахуванням можливого значного збільшення ставки оподаткування викидів СО2 і впровадження Євросоюзом механізмів вуглецевого коригування".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка