Україна втрачатиме через позови інвесторів у відновлювану енергетику 25 млрд грн щорічно

Україна втрачатиме близько 25 млрд гривень щорічно від судових позовів інвесторів у відновлювану енергетику з приводу ретроспективного перегляду "зелених" тарифів.

Як зазначив генеральний директор ТОВ "Тесла Енерго" Олег Грамотенко, такі збитки чекають нашу країну у разі недосягнення розумного компромісу щодо зміни умов підтримки «зеленої» енергетики, передає Енергореформа.

"Більше половини інвесторів у відновлювану енергетику вже зараз ведуть переговори з міжнародними юридичними компаніями щодо підготовки судових позовів до держави Україна, - пояснив він. – Один позов до держави коштує близько 5-7 млн євро".

На думку Олега Грамотенко, процес переговорів інвесторів з урядом занадто затягнувся. «Відновлювана генерація вже третій місяць практично не отримує оплату за вироблену електроенергію, компанії вже зараз змушені скорочувати робочі місця, - . - Якщо проблема неплатежів не буде вирішена найближчим часом, це загрожує подальшому веденню бізнесу і також може призвести до звернень власників об'єктів ВДЕ до суду з метою стягнення коштів за вироблений ресурс».

Міжнародні інвестори висловили стурбованість можливістю прийняття урядом України односторонніх "каральних" рішень щодо врегулювання проблемних питань розвитку відновлюваної енергетики і просять директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Кристаліну Георгієву посприяти у переговорах.

"Уряд може вийти за межі рішень, запропонованих у процесі медіації, і прагне ввести каральні, ретроспективні, односторонні зміни до договорів з галуззю ВДЕ, - йдеться у листі від представників близько 20 іноземних компаній. - Ми хотіли поінформувати вас про дану ситуацію, сподіваючись, що ви зможете підняти це питання безпосередньо з вищим українським керівництвом".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: