Україна випустить "зелених" облігацій на 24 млрд гривень

Україна може випустити «зелені» облігації на 24 млрд гривень.

Такий варіант швидкого розрахунку з виробниками "зеленої" електроенергії розглядає Міністерство енергетики, передає Енергореформа

"Працюємо над швидким варіантом – випуском зелених облігацій до 24 млрд грн, – сказав в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) 11 лютого. - Ще один варіант - випуск справжніх "зелених" облігацій терміном обігу 10-15-20 років».

Як повідомив в.о. міністра енергетики України, емітентом "зелених" облігацій для розрахунків з виробниками "зеленої" електроенергії (ВДЕ) може стати НЕК "Укренерго", а самі облігації будуть випускатися під держгарантії.

Говорячи про можливі умови випуску, Юрій Вітренко зазначив, що необхідно тестувати ринок. «Спеціалізовані інвестори в "зелені" облігації дозволять розмістити такі українські папери за ставкою нижче суверена», - зауважив він.

За словами Юрія Вітренко, на погашення «зеленого» боргу буде спрямована також, мінімум, половина кредиту держбанків "Укренерго" на суму 10,25 млрд. грн., спрямованого Держпідприємством "ГарПок".

«Серед довгострокових варіантів розрахунку з виробниками "зеленої" електроенергії розглядаються виплати з бюджету за рахунок податку на вуглецеві викиди або авансування за поставку і транспортування "зеленого" водню», - зауважив він.

На цьому тижні у Верховній Раді зареєстрований законопроект №5041, що передбачає для розрахунків з виробниками "зеленої" електроенергії випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 25 млрд грн, тоді як раніше поданий і відкликаний подібний законопроект передбачав їх випуск на 19,6 млрд грн.

Разом з тим у Мінфіні виступають проти випуску держоблігацій під ці цілі, пропонуючи в якості емітента "Укренерго". Варіантом є надання держгарантій за цими паперами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка