Україна використовуватиме у газових мережах 20% суміш водню з метаном

В Україні оптимальною для використання у газових мережах визнана 20% суміш водню з метаном. 

Такі результати першої частини досліджень Регіональної газової компанії, передає glavcom.ua

Статичні випробування чистого водню і водневих сумішей в газорозподільних мережах проходили на експериментальних ділянках навчально-тренувальних полігонів облгазів у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. В ході експерименту, який тривав майже сім місяців, використовувався чистий водень, а так само його суміші з метаном з концентраціями 50, 20, 10 і 5 відсотків.

«В кінці лютого буде опублікований науковий звіт, в якому узагальнено всі результати експерименту, - заявив директор зі стратегічного розвитку Регіональної газової компанії Станіслав Казда. - Але вже очевидно, що існуюча в Україні газорозподільна система може використовувати по максимуму 20% суміш водню з природним газом – при цьому не буде потрібна комплексна реконструкція всієї мережі відразу».

Зараз Регіональна газова компанія проводить метрологічні випробування – досліджується вплив водневої суміші на герметичність газових лічильників та інших приладів, а також точність їх показань.

Найближчим часом почнуться статичні експерименти з вивчання впливу водню на матеріали, з яких зроблені труби (дослідження РГК проводитиме спільно з українськими вузами і НДІ). А з початком нового опалювального сезону повинні початися динамічні випробування водневої суміші.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка