Україна узгодить з ЄС застосування «вуглецевого податку»

Україна узгодить з Єврокомісією застосування «вуглецевого податку» – механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Як повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан, відповідні консультації з ЄК проведе спеціальна робоча група, створення якої ухвалив уряд, передає mind.ua

«Подання Єврокомісією на розгляд Європарламенту та Європейської ради відповідної законодавчої пропозиції очікується до середини 2021 року, – написав Мокан. - Саме тому виникла необхідність єдиного підходу української сторони для комунікації та взаємодії з Єврокомісією у питанні застосування до України CBAM».

Згідно з пояснювальною запискою до документа, у рамках робочої групи планується виробити консолідовану позицію української сторони. Робочу групу очолила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, її заступником став заступник голови Мінекономіки – торговий представник України Тарас Качка.

Як повідомлялося, офіційні документи Єврокомісії та Європарламенту припускають, що до третіх країн, з якими у ЄС є Угода про асоціацію або зону вільної торгівлі, буде застосовуватись індивідуальний підхід при впровадженні СВАМ.

CBAM передбачає введення екологічного мита за імпорт продукції в ЄС у залежності від обсягів викидів CO2 під час її виробництва. Ймовірно, механізм буде запущений 1 січня 2023 року в рамках реалізації стратегії Green Deal.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка