Україна у 2022 році запустить програму субсидування ставки лізингу електромобілів

Україна запустить програму субсидування відсоткової ставки лізингу електромобілів наприкінці першого кварталу – на початку другого кварталу 2022 року.

Про це повідомив заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма, передає greendeal.org.ua

«У Німеччині, Франції, Італії 70% купівлі авто – це лізинг вартістю 0,5-1,5%, – сказав він. - У нас же 12%, 15%, 17% - за чотири роки людина сплачує вартість автомобіля двічі».

В Україні планують запустити таку ж программу, як у країнах ЄС, але лише з електромобілями, зауважив Ростислав Шурма. «Це стимулюватиме «зелену» трансформацію в країні, - зауважив він. - Це буде допомога громадянам, а не власному виробництву, якого в Україні поки що немає».

Для локалізації виробництва електромобілів в Україні потрібно два роки, прогнозує Ростислав Шурма. «Ця програма діятиме в універсальному вигляді два роки, а далі поширюватиметься на виробників, які локалізували виробництво в нашій країні, - наголосив він. - Надсилаємо такий сигнал ринку: якщо хочете утримати свій продукт конкурентоспроможним не лише зараз, а й за два роки – займайтеся локалізацією».

У 2021 році реєстрації в Україні нових та вживаних електромобілів збільшилися на 18,9% порівняно з 2020 роком – до 8541 одиниць, зокрема на частку нових авто припало 14,2% реєстрацій проти 8,9% роком раніше.

Верховна Рада 15 липня 2021 року ухвалила два закони про стимулювання розвитку електротранспорту в Україні, якими, зокрема, до 2030 року звільнено від сплати ПДВ та ввізного мита комплектуючі для власного виробництва електротранспорту, а до кінця 2025 року – від ПДВ операції з ввезення та/або постачання електромобілів.

В Україні з 2016 року не стягують ввізне мито на електромобілі, і до 2022 року продовжено звільнення від сплати ПДВ. Ставку акцизу встановлено на рівні 1 євро на 1 кВт/год ємності електроакумулятора.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка