Україна створює кліматичний фонд

В Україні працюють над концепцією створення кліматичного фонду.

Про це повідомила заступник голови Міністерства екології та природних ресурсів Ірина Ставчук, передає interfax.com.ua

«Ідея кліматичного фонду в тому, щоб створити державне фінансове агентство, яке буде акумулювати кошти від сплати екологічних податків і направляти їх на реалізацію програм декарбонізації", – пояснила вона на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія". - Одним з інструментів роботи Фонду може бути покриття кредитів для приватних підприємців і комунальних підприємств».

Передбачається, що Фонд також буде реалізувати, зокрема, програми у сфері збереження біорізноманіття, водних ресурсів, управління відходами, для чого також будуть розроблені механізми підтримки.

«Така окрема інституція зможе готувати програми та інструменти підтримки, які найбільше підходять під ці програми», – уточнила Ірина Ставчук.

Разом з тим заступник міністра відзначила низький рівень виділених з бюджету коштів на екологічні заходи.

"45% екоподатків і податок на викиди СО2 йдуть до загального фонду держбюджету, а потім за запитом Мінекології виділяються на різні програми, - зазначила Ірина Ставчук. - Але за останні два роки цих грошей виділялося катастрофічно мало". 

Раніше глава Мінекології Роман Абрамовський зазначав, що український кліматичний фонд міг би стати одним з джерел фінансування реалізації цілей другого національно визначуваного внеску України у Паризьку угоду (НОВ2).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка