Україна приєдналася до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки

Україна приєдналася до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки.

Відповідну технічну угоду підписав глава Міністерства енергетики Юрій Вітренко у ході візиту президента Литовської Республіки Гітанаса Науседи, передає Енергореформа

"Відтепер Україна матиме однаковий з державами-членами НАТО доступ до можливостей підтримки НАТО процесів потенційного розвитку, - пояснив він. - Ми зможемо отримувати повну, своєчасну, якісну експертизу з різних аспектів енергетичної безпеки і залучати кращий досвід країн-учасниць НАТО".

Зі свого боку міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс висловився за необхідність координувати дії двох сторін і "концентрувати зусилля на запобіганні маніпуляцій Росії і використанню енергії як інструменту геополітичного шантажу".

«Спільні загрози, що стоять перед Литвою і Україною, відкривають можливості для посилення енергетичного партнерства між двома державами», - впевнений він.

Сторони підписали Спільну декларацію про створення робочої групи з посилення стратегічної співпраці у сфері енергетики, що полягає, зокрема, у мінімізації впливу Російської Федерації на енергетичний сектор.

При цьому Юрій Вітренко підтвердив цілі України у найкоротші терміни відключити енергосистему від мереж Росії і Білорусі і синхронізувати її з європейськими.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка