Україна посилює роботу з розвиток ринку зелених облігацій

В Україні розробкою пропозицій щодо запровадження та розвитку ринку зелених облігацій займатиметься Держа́вне аге́нтство з енергоефекти́вності та енергозбере́ження.

Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України схвалено на засіданні уряду, передає saee.gov.ua

Функції Держенергоефективності розширені участю у розгляді та відборі інвестиційних проектів та проектів екологічного спрямування у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, моніторингу їх впровадження.

Актуалізація завдань агентства сприятиме посиленню роботи над запровадженням одного з відомих у світі інструментів фінансування проектів - зелених облігацій.

З 1 липня 2021 року запрацював Закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Відповідні норми Закону було розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності» та інших партнерів.

Наразі Держенергоефективності спільно з Міндовкілля та іншими зацікавленими сторонами працює над вторинним законодавством для повномасштабної розбудови ринку.

Також Держенергоефективності вже розроблено Концепцію для розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

Загалом в Україні є величезний потенціал для розвитку цього ринку. Це відмічають у власних дослідженнях IFC та OECD.

Крім цього, нещодавно Міжнародне рейтингове агентство «Fitch Ratings» покращило прогноз довгострокового рейтингу емітента - України в іноземній валюті зі стабільного до позитивного - «В+».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка