Україна порушить міжнародні зобов’язання запровадженням акцизного податку для "зеленої" електроенергії

Україна порушить чинне законодавство і міжнародні зобов’язання, запровадивши новий акцизний податок для електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії.

Про це йшлося у спільній заяві директора Європейсько-українського енергетичного агентства (ЕУАЕ) Олександри Гуменюк та голови Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрія Конеченкова оприлюдненої у ході робочої наради з головою комітету Верховної ради з питань податкової політики Данилом Гетманцевим, передає glavcom.ua

«Введення акцизного податку буде порушенням гарантій, наданих державою у статті 9-4 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», – йдеться у повідомленні ЕУАЕ. - Це погіршить регуляторне середовище для діяльності виробників електричної енергії з ВДЕ, оскільки призведе до збільшення розміру податкових зобов'язань, що повинні сплачуватись такими виробниками «зеленої» енергії, та фактичного вилучення частини їх доходу».

На робочій зустрічі з депутатами податкового комітету провідні асоціації сектору відновлюваної енергетики виступили категорично проти введення акцизу на «зелену» енергію у розмірі 3,2%.

Уряд порушив зобов’язання щодо оплати «зеленої» електроенергії, заборгувавши 18,4 млрд грн, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.

На додачу, Кабінет міністрів планує ввести акцизний збір на «зелену» енергію в Україні в розмірі 3,2%. Проти такої ініціативи різко виступили міжнародні організації та галузеві об’єднання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка