Україна поліпшить систему очищення стічних вод Дністра

Україна і Молдова домовилися разом покращувати екологічний стан Дністра.

Документи, що дозволяють відновити водойму у рамках законів двох країн, узгодила Комісія зі сталого використання та охорони річки, передає ecopolitic.com.ua.

На Дністрі, зокрема, збираються поліпшити систему очищення стічних вод і зберегти рівень води на водосховищах Дністровського каскаду гідроелектростанцій та гідроаккумулюючих станцій, безпеки хвостосховищ(природна або штучна створена ємність для складування шламів) та проведення екологічних попусків з урахуванням міжнародного досвіду.

Україна і Молдова спільно звернуться до Голови Європейської Комісії Урсуле фон дер Ляйен за допомогою в поліпшенні екологічного стану басейну Дністра щодо проблем: скидання неочищених і недостатньо очищених вод в районі Сороки (Молдова), Цекинівки і Могилів-Подільського(Україна); спільного гідрологічний моніторинг пригребельної ділянки і скидів ГЕС-2 (гребля ГЕС-2, гідропост "Унгурь"); плану будівництва дороги і ЛЕП-330 в Одеській області, які перетинають водно-болотні угіддя міжнародного значення; збереження фонду охоронюваних природних територій при будівництві моста у районі міста Сорока; екологічна оцінка гідроенергетичних ресурсів Дністра.

Річка Дністер кожен день забезпечує близько 8 млн жителів Кишинева і Одеси водою. Для Молдови Дністер є основним джерелом води. На думку експертів вона може бути непридатною для пиття, оскільки райцентр Сороки на півночі Молдови щодня зливає у річку більше 2,5 тис. тонн відходів без попереднього очищення. Нагадаємо, що до кінця століття очікується зниження річкового стоку у Дністрі до 36-38%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка