Україна планує скоротити викиди агросектору на 14% до 2030 року

До 2030 року Україна планує скоротити парникові викиди агросектору на 14% у порівнянні з поточним показником.

Це стане результатом реалізації заходів другого національно-визначеного внеску (НОВ2) України у Паризьку угоду, передає interfax.com.ua

"За обсягами викидів парникових газів сільське господарство можна прирівняти до енергетики: сукупні викиди від обробки землі, використання добрив, поводження з гноєм і тваринництва становлять майже 90 млн тонн CO2, - повідомила заступник голови Мінекології Ірина Ставчук на міжнародному форумі AgroGreenDeal-2021. - Реалізація НОВ2 дозволить також до 2030 року скоротити викиди від ріллі і пасовищ на 20%».

Мінекології завершує розробку рамкової стратегії з адаптації до зміни клімату і спільно з Мінекономіки працює над імплементацією нітратної Директиви ЄС, додала Ірина Ставчук.

«Мінекології також ініціювало разом з Мінекономіки реформу системи управління зрошувальними системами, а функції формування та реалізації політики у цій сфері вже передані відновленому Мінагрополітики, - зазначає заступник міністра. – Середньорічна температура в Україні, як і по світу в цілому, підвищилася на 1,1%, а протягом наступних 20 років в країні очікується її зростання ще на 0,8-1,1%».

Хоча кількість опадів у всіх сценаріях для України зміниться несуттєво, проте посилиться їх перерозподіл протягом року у межах ± 20% - зі збільшенням у холодний період і зменшенням у теплий, особливо у липні і серпні, що також є критичним фактором для сільського господарства, зауважила Ірина Ставчук.

"Сьогодні у національній урядовій політиці питанню скорочення викидів від сільського господарства слід приділяти значну увагу у контексті європейської зеленої угоди і курсу на досягнення кліматичної нейтральності у довгостроковій перспективі", - підкреслила Ірина Ставчук.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка