Україна оголосила про створення водневого коридору з Німеччиною, Чехією та Словаччиною

Компанії газового сектора України, Німеччини, Чехії та Словаччини створюють Центрально-Європейський водневий коридор. Труба доставлятиме «зелений» водень з України в Європейський союз, повідомляє РБК-Україна.

Спільна ініціатива спрямована на створення водневої «магістралі» в Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів виробництва в Україні через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС.

Серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини) Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

За словами заступника гендиректора з розвитку і трансформації Оператора ГТС України Павла Станчака, водень буде відігравати значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності.

«Саме тому ми повинні почати дослідження цих можливостей вже сьогодні. Водень – це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження в масштабах всієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню», – додав він.

Також повідомляється, що газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини мають намір перепрофілювати для транспортування водню.

«Наша надійна система транспортування могла б забезпечити гнучкий і дуже економічно вигідний спосіб подальшого транспортування екологічно чистої енергії на ринки ЄС. Ми прагнемо зробити нашу інфраструктуру готовою до використання водню і внести вклад у досягнення цілей ЄС щодо декарбонізації», – заявив гендиректор чеського EUSTREAM Ростислав Нуковіч.

Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який буде імпортувати значні обсяги для забезпечення потреб.

Організатори проекту вже почали вивчати можливість технічної реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт * год в день. Керуючий директор словацького NET4GAS Андреас Рау впевнений, що перші результати цього процесу, а також орієнтовна вартість транзиту водню будуть відомі вже в наступному році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка