Україна і Німеччина реалізують перший спільний проект з виробництва водневого палива

Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проект з виробництва водневого палива. Про це пише німецької видання Handelsblatt з посиланням на джерела в урядових колах. Учасником проекту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української– ДТЕК, повідомляє Ліга.Бізнес.

В рамках проекту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання – 25 мл.н євро. Згенерована енергія буде використовуватися для виробництва сталі з низькими викидами СО2.

На думку Hanledsblatt Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal. Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі буде експортувати в ЄС 7,5 ГВт «зеленого» водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт). У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів по Північному потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення поставок газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Цей механізм повинен бути передбачений окремим договором. Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка