Україна готується до механізму прикордонного вуглецевого регулювання

Україна готується до механізму прикордонного вуглецевого регулювання (CBAM).

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков під час круглого столу «Якщо завтра GreenDeal?», на якому передає mind.ua

«Приєднання до «зеленого переходу» – це не просто «мода», - зауважив він на зустрічі з представниками бізнес-асоціацій та експортерів. - Україна має рухатись в одному напрямку з розвиненими країнами, щоб не втратити конкурентоздатність економіки».

Міненерго спільно з бізнес-спільнотою повинні розробити довгострокові стратегії, які враховують мету Європейського зеленого курсу з досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, а також створити конкурентні і прозорі енергетичні ринки, ліквідувати боргову кризу та її причини, створити нові стимули для розвитку відновлюваної енергетики, високоманеврової генерації та систем накопичення енергії.

Інвесторів цікавлять не тільки відсотки та швидкість повернення вкладених коштів, а й екологічні та соціальні фактори.

«Зелений перехід» передбачає свідоме інвестування у сучасні сталі технології і як наслідок залучення сталого та доступного фінансування», - каже Ярослав Демченков.

Єврокомісія подасть пропозиції щодо механізму прикордонного вуглецевого регулювання влітку. Від того, до яких галузей буде застосовуватись CBAM і в якому об’ємі, буде залежати і реакція України.

У «зеленому переході» України важливу роль буде відігравати воднева енергетика. ЄС прийняв водневу стратегію для кліматично-нейтральної Європи до 2050 року. У цій стратегії Україна – пріоритетний партнер завдяки потенціалу з виробництва «зеленого» водню та наявної газотранспортної інфраструктури, об’єднаної з ЄС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка