Ухвалення закону про аукціони для нових об`єктів ВДЕ дозволить здешевити «зелену» енергію

Якнайшвидше ухвалення Верховною Радою законопроекту №8449-д про перехід від «зеленого» тарифу до механізму аукціонів для нових об'єктів відновлюваної енергетики з 2020 року сприятиме сталому розвитку галузі та здешевленню «чистої» енергії для кінцевого споживача. Чи дадуть парламентарі «зелене світло» українській альтернативній енергетиці стане відомо вже цього четверга, повідомляють Українські новини

«Україні потрібні швидкі зміни у законодавстві. Ми сподіваємося, що законопроект №8449, який став компромісним варіантом з семи альтернативних законопроектів, буде підтриманий у залі Верховної Ради, і сподіваємося, що це відбудеться найближчим часом», – сказав на прес-конференції в УНІАН Олексій Оржель, Голова Української асоціації відновлюваної енергетики, BRDO.

Запропоновані законопроектом зміни підтримуються профільними асоціаціями, ринком, фінансовими установами та міжнародними партнерами України. Конкурентні механізми, передбачені законом, зможуть продемонструвати, що відновлювана енергетика вже сьогодні стає конкурентнішою і дешевшою порівняно з традиційною енергетикою. Оржель підкреслив, що в Україні відсутні інші точки точок зростання в енергетиці.

«Законопроект дасть можливість не лише посилити розвиток галузі відновлюваних джерел енергії, а й зробити розвиток стійкішим і дешевшим», – заявив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

За його словами, якщо цей закон буде прийнято 20 грудня, то країна зможе запрацювати в напрямку аукціонів вже в першому кварталі наступного року. Так, в 2019 році проводитимуться тестові демонстраційні аукціони для налагодження моделі роботи, а з 2020 року всі аукціони проводитимуться на Prozorro. Він також зазначив, що чинний в Україні «зелений» тариф вже зіграв свою роль у запуску «альтернативної» енергетики в країні.

«Сьогодні ми маємо «зелений» тариф на рівні 15 євроцентів для сонячної генерації, який вже досить дорогий, але іншого виходу у держави на той час (2014-2016 роки) залучити інвестиції в проекти не було. Тому країна мала піти інвестору назустріч, і я впевнений, що держава від цього виграла. Сьогодні ми вже бачимо, що тренд устоявся, що в галузь почали заходити не лише внутрішні, а й зарубіжні інвестори, тобто сьогодні рекламувати розвиток «чистої» енергії не треба, а треба робити нові проекти, щоб ціна на кожен кВт була дешевшою», – сказав Савчук.

Закон передбачає запуск аукціонів з 2020 року для великих об'єктів відновлюваної енергетики: для сонячних електростанцій потужністю більш ніж 10 МВт і вітрових електростанцій потужністю більш ніж 20 МВт. Для стабільного розвитку відновлюваної енергетики в України не має іншого вибору, окрім переходу на аукціони. Заступник Голови Офісу Національної інвестиційної ради Костянтин Чижик підкреслив, це єдиний можливий варіант для руху вперед у цьому секторі.

У законопроекті врахований досвід запровадження аукціонів у європейських країнах, зокрема у Франції. Максим Сисоєв, співголова Комітету ЄБА з палива та енергетики доповнив, що затримання прийняття закону, в першу чергу породжує невизначеність для інвесторів. А для України дуже важливим є збереження інвестиційного клімату та результатів розвитку ВДЕ, яких було досягнуто за два останніх роки. За результатами прес-конференції було підписано лист-звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням підтримати законопроект № 8449-д у цей четвер в першому читанні.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: