Угорщина зобов’язалася досягти вуглецево-нейтрального виробництва електроенергії до 2030 року

Угорщина зобов’язалася досягти 90% вуглецево-нейтрального вироблення електроенергії до 2030 року.

Про це йдеться у Національній енергетичній та кліматичній стратегії, передає renen

Передбачається, що Угорщина досягне мети в основному за рахунок атомної та сонячної енергії. Країна підтримуватиме ядерний потенціал, сприятиме виробництву відновлюваної енергії та заміні викопного палива у транспортному секторі. Ці заходи також дозволять скоротити імпорт електроенергії з нинішніх 30% споживання електроенергії в середньому (46% в 2018 році) до менше 20%.

Угорщина також зобов’язалася припинити використання вугілля в електроенергетиці до 2030 року.

«Угорщина може поступово досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, не ставлячи під загрозу економічне зростання і не обтяжуючи угорські домогосподарства», - заявив представник уряду після прийняття Закону Про охорону клімату.

Новий закон спрямований на досягнення чистих нульових викидів до середини століття. Угорщина приєдналася до зростаючого числа європейських країн, в яких вже діє аналогічне законодавство (серед них такі великі економіки, як Франція та Іспанія).

У середньостроковій перспективі країна як і раніше прихильна меті скорочення викидів парникових газів як мінімум на 40% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком, що відповідає діючій меті ЄС.

Прийнятий закон піддався критиці з боку екологічних груп, оскільки цільовий показник скорочення викидів на 40% до 2030 року виявився набагато нижчим, ніж пропонувалося в початковому варіанті законопроекту (55% до 2030 року). У первісній версії також планувалося зниження ПДВ на сонячні панелі, зняття обмежень при будівництві вітрових електростанцій (дистанція від будівель) і заходи з підтримки енергоефективності житлових будівель. Ці пропозиції також не були прийняті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: