Угода Португалії і Нідерландів дозволить використовувати "зелений" водень у найбільшому порту Європи

Уряди Португалії та Нідерландів хочуть підключити водневий проект Sines до порту Роттердам та розробити стратегічний експортно-імпортний ланцюжок для забезпечення виробництва та транспортування «зеленого» водню до Нідерландів, пише PV-magazine.

Міністри уряду Португалії та Нідерландів підписали меморандум про взаємодію для підключення своїх відповідних планів щодо «зеленого! водню до 2030 року. Стратегічна угода дозволить використовувати водневе паливо у найбільшому морському порту Європи.

Міністерство навколишнього середовища та кліматичних дій Португалії та Міністерство економіки та кліматичної політики Нідерландів також працюватимуть над усуненням регуляторних бар’єрів та запровадженням загальних стандартів щодо водню на рівні ЄС. Урядам інших країн-членів буде запропоновано стимулювати дослідження та розробки.

Нещодавно уряд Португалії відкрив конкурс на водневі проекти, на які було залучено 16 млрд євро пропонованих інвестицій. 40 мільярдів євро. Це частина національної водневої стратегії, яку нещодавно оголосив державний секретар з питань енергетики Жоао Галамба. За його словами, в липні район, що оточує місто Сінес, був обраний для реалізації проектів, спрямованих на виробництво, зберігання та транспортування «зеленого» водню в промислових масштабах.

У березні минулого року Нідерландський інститут технологій стійких процесів започаткував проект Gigawatt Elektrolysefabriek, метою якого є отримання «зеленого» водню в гігаватних масштабах із сонячних та вітряних парків. Нині Нідерланди виробляють щороку близько 800 000 тонн «сірого» водню, що виробляється з природного газу. Партнери проекту Gigawatt Elektrolysefabriek хочуть закласти основи для будівництва «зелених» водневих електролізерів у період 2025-2030 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: