Учні з селища на Дніпропетровщині заробили на вторсировині 30 тис грн

За два роки школярі з селища Слобожанське(Дніпропетровська область) заробили на здачі вторинної сировини 30 тисяч гривень.

Використані пляшки, старі газети і навіть металобрухт приносять з дому і учні, і вчителі, передає Сегодня

«Складаємо пакети з використаними пляшками посеред шкільного вестибюля, щоб потім разом відсортувати, - розповідають учні. – Кришки і етикетки, які не придатні для переробки, знімаємо, а пляшки ретельно стискаємо і пакуємо у мішки».

В деяких класах стоять паперові контейнери, куди можна кинути папір, скло, залізо, каже учень школи Дмитро Санжаковський.

Спочатку школярі мали на меті лише піклуватися про навколишнє середовище, а потім зрозуміли, що мотлох може бути прибутковим. «Іноді вторсировину вивозили вантажівками, - розповідають учні. – На зароблені від здачі вторсировини гроші купили форму для шкільного еко-кружка, зараз озеленюємо шкільний двір: висадили тюльпани, нарциси і крокуси».

Взимку квіти будуть рости в оранжереї, яку облаштували у приміщенні школи.

"Зароблятимемо гроші і наповнюватимемо оранжерею, - розповідає директор школи Світлана Голендяева. – Це буде ще одна візитна картка нашої школи".

А почалося все два роки тому, з учня Микити Сиридюка, який захищав проект впровадження роздільного збору сміття у селищі на всеукраїнському рівні. І хоча грант виграти юному екоактивісту не вдалося, його ідея сподобалась місцевим чиновникам. «Тепер біля кожного будинку стоять контейнери для пластикових і скляних відходів, - розповідає школярМикита Сиридюк. – Загальна вартість проекту склала 800 тис. гривень».

Діти, які сортуватимуть відходи у школі, поступово привчать до цього і дорослих. "Учні привнесуть екозвичку у свою сім'ю, а потім й у сусідську, - говорить керівник шкільного еко-гуртка Валентина Половець. – Школярі також роздають жителям селища листівки і плакати, а для малюків влаштовують еко-квести, щоб вони знали про користь від сортування відходів». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: