У Європі запускають проект з встановлення сонячних панелей на 3000 домогосподарств

У Чорногорії встановлять сонячні панелі на 3000 домогосподарствах.

Проект Solari 3000+ представила Державна енергетична компанія "Elektroprivreda Crne Gore", передає balkangreenenergynews.com

EPCG надасть сонячні панелі, фінансування та організує установку, а громадяни погасять обладнання у вигляді кредиту протягом п'яти-семи років.

Elektroprivreda Crne Gore хоче використовувати величезний потенціал сонячної енергії у країні і запропонувати громадянам можливість виробляти енергію для власного споживання, встановлюючи сонячні панелі і стаючи споживачами. Оціночна вартість проекту Solari 3000 + становить 30 мільйонів євро. EPCG також готує проект з установки сонячних панелей на безплідних землях і водних поверхнях.

Як повідомила EPCG, у даний час ведеться підготовка до публічного оголошення про фінансування проекту і закупівлі обладнання. Громадяни можуть очікувати публічного оголошення про подачу заявки на участь у проекті, в той же час компанія оголосить про набір понад 400 працівників для установки сонячних панелей.

Домогосподарства отримають можливість виробляти електроенергію для власного споживання, а надлишки продавати EPCG.

За словами Мілутіна Джукановича, президента Ради директорів EPCG, домогосподарства, можливо, не матимуть жодних витрат, крім погашення кредиту, оскільки вони виробляють власну електроенергію, а щомісячний внесок буде нижчим за середній рахунок за електроенергію. «Передбачуваний термін погашення становить від п'яти до семи років, а після цього у власників СЕС буде безкоштовна електрика, - наголосив він. - Чорногорія володіє неймовірним сонячним потенціалом, одним з найбільших у Південно-Східній Європі, зокрема Подгориця має понад 2000 сонячних годин на рік, тоді як діапазон по всій країні становить від 1300 до 2000».

У Німеччині всього від 1000 до 1200 сонячних годин, але встановлена потужність становить 50 ГВт, додав Мілутін Джуканович.

EPCG також готує проект з встановлення сонячних панелей на безплідних землях у сільській місцевості та на водних поверхнях. Наразі компанія визначає місця розташування безплідних земель, придатних для сонячних батарей, і готує проекти плавучих сонячних електростанцій для озера Слано-Єзеро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка