У Європі виділили 14 млн євро на два проекти з виробництва «зеленого» водню у морі

У Європі виділили 14 млн євро на два проекти з виробництва у морі «зеленого» водню за допомогою електроенергії офшорних вітроелектростанцій.

Так, консорціум, до якого входять компанії ITM Power, Ørsted, Siemens Gamesa Renewable Energy і Element Energy, отримав 5 мільйонів євро від спільної програми з паливних елементів і водню (FCH2-JU) під егідою Європейської комісії для реалізації проекту OYSTER, передають elektrovesti.net

В рамках цього проекту буде досліджуватися можливість і потенціал комбінації офшорної вітряної турбіни і електролізера для роботи у морських умовах. Вироблений водень буде транспортуватися на берег.

ITM Power відповідає за розробку і випробування морського електролізера мегаватного класу. Siemens Gamesa, виробник вітрогенераторів, надасть технічну та проектну експертизу, а Ørsted, великий розробник і оператор офшорних вітрових станцій, займеться аналізом і техніко-економічним обґрунтуванням розгортання системи у морських умовах. Координувати проект буде Element Energy.

Щоб реалізувати потенціал морського виробництва водню, існує потреба у компактних електролізних системах, які можуть витримувати суворі морські умови, мати мінімальні вимоги до технічного обслуговування, а також прийнятну вартість і високу продуктивність, які дозволять виробляти дешевий водень.

Електролізер буде спроектований так, щоб його можна було інтегрувати з морським вітрогенератором і щоб він зміг слідувати за профілем вироблення турбіни. Крім того, система включатиме процеси опріснення та очищення води, що дозволить використовувати морську воду як сировину для процесу електролізу.

«Водень, вироблений за допомогою морського вітру, буде конкурентоспроможним з природним газом (з реалістичним податком на викиди вуглецю)», - переконані партнери проекту OYSTER. - Проект стане першим кроком на шляху до розвитку комерційної індустрії з виробництва водню на шельфі».

Реалізація OYSTER розпочнеться у 2021 році і завершиться до кінця 2024 року.

Норвезький Державний фонд Innovation Norway надав фінансову підтримку у розмірі 9 мільйонів євро проекту Deep Purple.

У консорціум, очолюваний нафтосервісною компанією TechnipFMC, що має великий досвід роботи на шельфі, входять такі найбільші гравці енергетики і промисловості як Vattenfall, Repsol, ABB, NEL, DNV GL, UMOE і Slåttland. Його підтримують академічні кола, дослідницькі компанії та кластери.

У рамках пілотного проекту потрібно буде розробити передову енергетичну систему для виробництва екологічно чистого водню за допомогою офшорної вітроенергетики і підготувати її для великомасштабного комерційного використання на морі. Водень передбачається зберігати на морському дні.

Крім, На відміну від першого проекту Deep Purple включає зберігання водню у морі і наявність паливних елементів у системі.

Згенерована електроенергія може використовуватися як для декарбонізації нафтогазової галузі, наприклад, енергопостачання офшорних платформ, так і для постачання кінцевими споживачам.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка