У європейських морях потужність вітропарків збільшиться до 240 ГВт

Сумарна потужність шельфових вітропарків до 2050 року повинна зрости мінімум до 240 ГВт у порівнянні з 22 ГВт у 2019 році.

Про це йдеться у стратегії ЄС у галузі розвитку шельфової вітроенергетики до 2030 і 2050 рр, про проведення публічних консультацій щодо якої оголосила Єврокомісія, передає ruscable

При найбільш сприятливих умовах через 30 років потужність морської вітроенергетики повинна зрости до 450 ГВт.

Майбутня стратегія охоплює всі європейські моря - Північне, Балтійське, Середземне і Чорне - і Атлантичний океан. Більш того, вона стане важливою частиною програми ЄС «Зелений курс» (European Green Deal), метою якої є перетворення Європи до 2050 року у першу частину світу з нульовим рівнем викидів СО2.

Стратегія найбільше орієнтована на вітропарки, що будуються і плановані до будівництва на шельфі, разом з тим, буде враховуватися також потенціал плавучих вітрових і сонячних станцій, технологій накопичення енергії і використання енергії припливів і хвиль океанів.

Пропозиції Єврокомісії щодо стратегії пов'язані з масштабним планом ЄС щодо подолання соціально-економічної кризи, викликаної пандемією COVID-19. У плані, схваленому Європарламентом у липні 2020 року, передбачена, у тому числі, необхідна схема фінансування на основі довгострокового бюджету на 2021-2027 рр. у розмірі €1 100 млрд. Підсумковий документ про публічні консультації Єврокомісія повинна опублікувати до кінця 2020 року.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка