У трьох містах Німеччини тестують «розумні» баки для сміття на сонячних панелях

У Берліні, Гамбурзі та Бремені тестують сміттєві контейнери, які працюють на сонячних панелях, вміщують втричі більше відходів, передають дані про свою завантаженість і говорять перехожим "дякую".

Бак нового покоління отримав назву «містер Філл», передає Deutsche Welle

У самому центрі Берліна встановлено вже 15 «розумних» яскраво-помаранчевих контейнерів висотою трохи вище метра, решта 18 – ще у трьох «гарячих» точках столиці. «Розумні» баки виготовили у містечку Кулемборг недалеко від Утрехта(Нідерланди).

Усередині кожного містера Філа стоїть стандартне відро для сміття ємністю 120 літрів, але завдяки пресу обсяг сміття зменшується у п'ять разів і у ньому вміщається до 600 літрів відходів.


Датчики всередині контейнера стежать за його завантаженням. Як тільки контейнер заповнюється на дві третини, на панелі зявляється жовте світло, а коли відро для сміття заповнене на 90%, - червоний, і контейнер подає сигнал у диспетчерську. Є ще одне технологічне нововведення: сенсори, розпізнавши скляні та пластикові пляшки, деактивують прес. На дисплеї яскраво-оранжевого контейнера можна запрограмувати й привітання зі святами.

На вимогу поліції сміттєві контейнери можуть бути заблоковані. Наприклад, на час проведення великих масових заходів і державних візитів. Служби безпеки хочуть бути впевнені , що у сміттєвих баках не можна розмістити вибухові пристрої.

У багатолюдних громадських місцях, де багато туристів, перехожих, стандартні урни швидко наповнюються і нерідко доводиться спустошувати їх по три рази на день, розповідає керівник проекту з міської компанії зі збору та утилізації сміття Berliner Stadtreinigung Тіло Мерц. "За допомогою нових «розумних» контейнерів прагнемо забирати відходи тільки раз на день або взагалі раз на два дні, - пояснює він. - Це дозволить заощадити робочий час наших співробітників".

Експеримент розрахований на один рік. "За цей час ми плануємо протестувати контейнери в різні пори року і зрозуміти, як часто вони використовуються, наскільки добре працюють при різній температурі і різних погодних умовах і як сприймаються населенням", - пояснює Тіло Мерц.

Всього на території Берліна встановлено близько 24000 стандартних сміттєвих баків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка