У трьох містах Дніпропетровщини встановили стаціонарні пости екомоніторингу

У Дніпрі, Нікополі та Павлограді встановили стаціонарні пости екомоніторингу.

Нове обладнання закупили у рамках проекту розробленого спільно Дніпропетровською ОДА, обласною радою та громадською екологічною радою, передає adm.dp.gov.ua.

Як зазначив член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження Павло Хазан, стаціонарні пости надають інформацію за 14 показниками.

"Населення зможе дізнатися про температуру та вологість повітря, а також про рівень забруднюючих речовин у ньому, - пояснює фахівець. – Отримані дані екомоніторингу плануємо розповсюджувати в Інтернеті - це потрібно не для якоїсь наукової мети, а для поліпшення умов життя людей".

Планується, що інформація буде в онлайн-режимі передаватися на сайт ecoinfo.pro з вільном доступом.

Як зазначає голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, зараз стаціонарні пости екомоніторингу працюють у тестовому режимі. «Нині розпочинаємо новий проект – екомоніторинг, - пояснює він. - Стаціонарні пости дадуть можливість трьом містам в он-лайн режимі отримувати дані про стан довкілля».

За словами голови ГО "Зелений світ - Друзі Землі" Олексія Ангурця, обладнання для постів у Дніпрі, Нікополі та Павлограді придбано коштом обласного бюджету.

"Майже все обладнання - українського виробника, - розповідає він. - Воно недороге в обслуговуванні і має гарантію на два роки».

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслана Стрільця, екомоніторинг дозволить побачити реальний стан навколишнього середовища. 

«Статистика, яку надають основні підприємства-забруднювачі, отримується розрахунковими методами і є недостовірною, - пояснює фахівець. - До кінця року ми розробимо проект, аби визначити місця для облаштування в області стаціонарних постів».

За попередніми підрахунками, на Дніпропетровщині необхідно встановити до 50 стаціонарних постів екомоніторингу.

Наразі Дніпропетровщина активно працює у сфері захисту навколишнього середовища, каже Валентин Резніченко. «Розчищаємо річки, ліквідуємо підтоплення, зариблюємо водойми, - розповідає він. - Придбали також пересувну лабораторію, яка зараз працює на житловому масиві Перемога в обласному центрі».  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка